Nagytevel és Óbarok mellé telepített földalatti bázisokról irányította volna Moszkva az Ausztrát és Olaszországot megszálló szovjet és magyar hadseregeket.
Az "L" alakú nagyteveli vezetési pont hosszabbik folyosója (Fotó: Kizmus Szabolcs)
Nagytevel és Óbarok mellé telepített földalatti bázisokról irányította volna Moszkva az Ausztrát és Olaszországot megszálló szovjet és magyar hadseregeket.
Az "L" alakú nagyteveli vezetési pont hosszabbik folyosója (Fotó: Kizmus Szabolcs)
Csak a negyedik robbantásra dőlt össze Georgi Dimitrov bolgár kommunista vezér szófiai mauzóleuma. A sírhely alatti többszintes bunkervárosról azonban mindenki elfeledkezett. Mostanáig.
Egy bátor önkéntes Dimitrov múmiájának helyén (Fotó: lana-sator.livejournal.com)
Tito szülőfalujában képeztek már ki jugoszláv kommunistákat, horvát belügyi- és fegyveres erőket, adtak itt már menedéket vukovári menekülteknek és most talán a VB-döntőre készülő horvát labdarúgó-válogatott központjaként újulhat meg.
(A kumroveci Josip Broz Tito Politikai Iskola egykori moziterme napjainkban (Fotó: lana-sator.livejournal.com)
Az angolszász bombázások miatt 1944-ben kilenc földalatti gyárba telepítette a Szálasi-kormány a hazai olajipart. A Helemba-hegységbe elrejtett félig elkészült finomító méretei még ma is félelmetesek.
Szupertitkos földalatti gyár a Dunakanyarban. (Forrás: CMA)
Három évig működött az a titkos földalatti fegyvergyár, ahol a dolgozóknak naponta kellett mesterséges napfényfürdőt venniük.
Rafkóság a köbön (Fotó: http://www.onjewishmatters.com)
Borkultusz és szüzességüket elveszteni kívánó hölgyek gyülekezőhelye is volt a Gellért tér alatti Ősforrás, ahonnan kisvasúttal a hegy belsejében a Rácz fürdőig is átroboghatunk.
A gellérthegyi alagút . Lent a keskeny nyomtávú vasútvonal, fent a budai várnegyedet ellátó távhőcsövek.(Fotó: GYU Fotó)
A fekete kontinens legnagyobb és legmodernebb városában a madár se jár.
Kilamba a szellemváros (Fotó: Angola-today.com)
Állítólag egy vödörnyi gyémánttal fizette ki I. Zogu, Albánia ex-királya és magyar felesége, Apponyi Geraldine New York egyik legszebb palotájának árát. A házaspár sohasem tudott beköltözni tulajdonába, mert a vandálok az ellopott Albán Nemzeti Bank kincsei után kutatva lebontották a kastélyt.
I. Zogu albán király és felesége gróf Apponyi Geraldine New York-i kastélya. (Fotó: ScoutingNY.com)
Az olaszországi Neptunusz szobor magasabb, mint az ókori világ hét csodájának tartott Zeuszt ábrázoló.
Neptunusz szobra Monterosso al Mare falucska közelében.
Az erőd az USA keleti partvédelmének legelső, és egyben legnagyobb eleme volt, amely részben az Amerikában gyártott távirányítású Széchenyi-Berger-Klupathy-féle torpedók ellen épült.
A Tilden-erőd napjainkban.
A Mythbusters csapata szerint működőképes lett volna a Habakuk-projekt, amelynek csak a prototípusa készült el a világháború alatt.
A Habakuk repülőgép-hordozó egy fantáziarajzon. (Fotó: 99percentinvisible.org)
A világ legsűrűbben lakott, törvényen kívüli városában ismeretlen volt a közbiztonság és a közegészségügy. A területet sem a japánok, sem az angolok nem tudták lerombolni.
Az anarchia városa (Fotó: Greg Girard és Ian Lambot )
10 évig sugározta 40 millió Wattos erősségű rövidhullámait Moszkva az Egyesült Államok felé. Washington szerint a Kreml agykontroll alatt tartotta őket, az oroszok persze mást mondanak.
A csernobili Fakopáncs (Fotó:Masterock.livejournal.com)
A katonai várost nem a szovjetek, hanem az alaszkai földrengés tette lakhatatlanná. A falu lakossága így kénytelen egy toronyházban élni.
A Bruckner-barakk napjainkban.
Itt szeretkezett a saturészeg Bismarck, költötte el országának vagyonát Milán, és párbajoztak az ifjak Melanie miatt.
A Király utcai egykori Kék Macska. (Grafika: Rolf Niczky, Falanszter.blog.hu)